Poznaj specjalistów, którzy wspierają projekt PGW.
dr n. o zdr.
dietetyk kliniczny, psycholog
Założyciel PGWAdamowicz, pomysłodawca i twórca programu prowadzenia Grup Wsparcia, opiekun merytoryczny całego projektu.
Szkoleniowiec, wykładowca akademicki, certyfikowany praktyk Dialogu Motywującego oraz certyfikowany lipidolog Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego. Ukończyła Pomorski Uniwersytet Medyczny (dietetyka) i Uniwersytet Szczeciński (psychologia).
Napisała pracę doktorską na temat zespołu metabolicznego w schizofrenii. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Klinice i Katedrze Psychiatrii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, Przychodni POZ oraz poprzez pracę indywidualną z pacjentami w prywatnej praktyce.
Brała udział w wielu projektach naukowych, jest autorem publikacji naukowych z zakresu dietetyki i psychologii. Intensywnie współpracuje przy projektach badawczych z Fundacją Badań Społecznych. Zajmuje się poradnictwem żywieniowym oraz pomocą w walce z chorobami
dietozależnymi przy odpowiednim wsparciu psychologicznym. Specjalizuje się głównie w problemach choroby otyłościowej (redukcja masy ciała ora stałe utrzymanie wprowadzonej zmiany nawyków żywieniowych), zaburzeniach gospodarki lipidowej, insulinooporności, chorobach tarczycy.
Prowadzi także warsztaty edukacyjne dla szkół i grup zorganizowanych na temat zmiany stylu życia, zaburzeń odżywiania, żywienia w poszczególnych jednostkach chorobowych oraz różnej tematyki psychologicznej.
To co jest jej najbliższe w praktyce zawodowej to praca z grupą.
Dlatego też rozpczęła projekt PGWAdamowicz (Profesjonalne Grupy Wsparcia). Organizuję profesjonalne grupy wsparcia dla pacjentów, grupy rozwojowe dla specjalistów oraz interwizje dla specjalistów. Swoją wiedzę poszerza na szkoleniach i konferencjach z zakresu dietoterapii, najnowszych trendów żywieniowych oraz aspektów psychologicznych, w tym zagadnień motywacji i samoregulacji w procesie zmiany. Cały czas zdobywa umiejętności i narzędzia, które pozwolą usprawnić współpracę z grupą, ponieważ uważa, że grupa ma w sobie wielką moc i może pozwolić na długofalowe utrzymanie efektów wprowadzonej zmiany. Prywatnie żona i mama.
mgr
psychodietetyk, dietetyk kliniczny i onkologiczny
Tytuł dietetyka uzyskała w 2012 roku na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Naukę kontynuowała na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu na Wydziale Lekarskim II. Tam ukończyła studia magisterskie na kierunku Dietetyka. Wiedząc jednak jak ważne są aspekty psychologiczne w zmianie nawyków żywieniowych podjęła studia podyplomowe z Psychodietetyki na Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Poznaniu. Od 2015 spełnia się w roli wykładowcy na uczelni Merito przekazując wiedzę słuchaczom kierunku Psychodietetyka. Doświadczenie zawodowe zdobywała prowadząc przez 8 lat gabinet psychodietetyczny, jak i pracując w Przychodni POZ. Aktualnie pracuje z Pacjentami na Oddziałach Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 PUM w Szczecinie. Udziela konsultacji dietetycznych Pacjentom na Oddziale Klinicznym Onkologii, Chemioterapii i Immunoterapii Nowotworów jak i w Kl. Neurologii z Pododdziałem Udarowym. Prywatnie żona i mama.
Specjalizuje się w poradnictwie żywieniowym:
W PGW zajmuje się udzielaniem konsultacji indywidualnych w wyżej wymienionych jednostkach klinicznych. A w przyszłości, jeżeli będzie taka potrzeba jest otwarta na poprowadzenie Grupy Wsparcia dla pacjentów onkologicznych.
mgr
psycholog, badaczka, specjalistka z zakresu metodologii i statystyki badań naukowych
Od 2019 roku prowadzi innowacyjne badania nad negatywnymi skutkami globalnej cyfryzacji, zjawiskiem nadużywania nowych technologii przez dzieci i młodzież oraz uwarunkowaniami i przeciwdziałaniem wzrostowi ryzyka rozwoju e-uzależnień wśród młodych użytkowników Internetu. Autorka ponad 800 analiz statystycznych wyników badań ilościowych z zakresu nauk społecznych, medycznych i o zdrowiu, uczestniczka licznych konferencji krajowych i międzynarodowych, współautorka artykułów w recenzowanych czasopismach naukowych takich jak Frontiers in Psychology, Early Intervention in Psychiatry, Physiology & Behavior i innych. Kierowniczka i uczestniczka projektów naukowych i profilaktycznych dofinansowanych w ramach zadań Narodowego Programu Zdrowia, Narodowego Centrum Nauki, funduszy europejskich, wojewódzkich i miejskich. Założycielka Fundacji Badań Społecznych, autorka m.in. wielowymiarowego Inwentarza Nadużywania Mediów Elektronicznych przez Dzieci i Młodzież (E-MOI, 2022). Pasjonatka badań społecznych w obszarze zdrowia i współpracy z młodymi badaczami. Współredaktorka pierwszego w Polsce podręcznika dla specjalistów „Profilaktyka, diagnoza i terapia e-uzależnień wśród dzieci i młodzieży”. Prywatnie spełniona żona i mama.
W PGW zajmuje się wsparciem ze strony naukowej i metodologicznej w oparciu o najnowsze doniesienia naukowe.
mgr
psycholog, lingwista, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, terapeuta środowiskowy dzieci, młodzieży i rodzin.
Doświadczenie w pracy praktycznej zdobywał m.in. w dwóch ośrodkach terapii uzależnień MONAR dla dzieci i młodzieży, Ośrodku Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Strzelinie k. Wrocławia, podczas realizacji programów profilaktycznych dla uczniów i rodziców oraz szkoleń dla specjalistów pracy z dziećmi i młodzieżą, kilku prywatnych ośrodkach terapii uzależnień dla dorosłych.
Specjalizuje się w pracy z rodzinami dotkniętymi problemem uzależnień od substancji i czynności (zwłaszcza problematycznie używającymi nowych technologii), a także zaburzeniami neurorozwojowymi jak spektrum autyzmu i ADHD. Jest współautorem min. Wielowymiarowego Inwentarza Nadużywania Mediów Elektronicznych przez Dzieci i Młodzież E-MOI (2021) oraz książki “Profilaktyka, diagnoza i terapia e-uzależnień wśród dzieci i młodzieży: Praktyczny poradnik dla specjalistów pracujących z dziećmi i ich rodzinami” (2024).
Pasjonat japońskich sztuk walki i możliwości ich wykorzystania we wsparciu procesu terapii uzależnień. Prywatnie spełniony mąż i tata.
W PGW zajmuje się prowadzeniem grup interwizyjnych dla specjalistów oraz grup dedykowanych zaburzeniom rozwojowym dzieci i dorosłych.
mgr
Psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, psychodietetyk, pedagog, specjalista ds. żywienia, biotechnolog
Psychoterapeutka poznawczo- behawioralna oraz psychodietetyk w Centrum Psychoterapii Masz Wybór. Pedagog w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii. Ukończyła studia magisterskie na kierunku Pedagogika Resocjalizacyjna z Terapią Uzależnień, a także czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne CBT w szkole Crescentia (obecnie przygotowanie do egzaminu certyfikującego). Dodatkowo wiedzę o zaburzeniach odżywiania pogłębiała w Studium Leczenia Zaburzeń Odżywiania. Ukończyła studia podyplomowe z Psychodietetyki, a także Psychosomatyki i Somatopsychologii na SWPS.
Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas stażu klinicznego w Klinice Psychiatrii w Szczecinie oraz pracy w poradni przyszpitalnej i w charakterze psychodietetyka na Oddziale Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Od wiele lat prowadzi indywidualną praktykę wykorzystując zdobytą widzę. Odbyła praktyki w Areszcie Śledczym w Szczecinie. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Pracuję z młodzieżą (od 14. roku życia) oraz dorosłymi. Ma wieloletnie doświadczenie jako specjalista ds. żywienia i psychodietetyk w szpitalach i poradniach. Pracowała m.in. w Szpitalnym Centrum Medycznym w Goleniowie oraz Wielospecjalistycznym Szpitalu w Gorzowie Wielkopolskim. Zafascynowana terapią schematu, pracą z ciałem oraz terapią traumy.
Specjalizuje się w:
✔ Zaburzeniach psychosomatycznych
✔ Zaburzeniach lękowych
✔ Zaburzeniach nastroju
✔ Zaburzeniach odżywiania
✔ Trudnościach w regulacji emocji oraz niskim poczuciem własnej wartości
✔ PTSD oraz C-PTSD
✔ Przewlekłym bólu i zaburzeniach osobowości
W PGW zajmuje się prowadzeniem grup wsparcia dla osób dorosłych z zaburzeniami odżywiania (bulimia, kompulsywne objadanie się, anoreksja, ortoreksja) i ich bliskich oraz dla osób chorujących przewlekle.
W naszej ofercie znajdziesz kompleksowe wsparcie, które łączy wiedzę
i doświadczenie naszych specjalistów z różnych dziedzin.
Daj się poznać grupie i zobacz efekty szybciej, niż Ci się może wydawać!
Daj się poprowadzić, a zobaczysz zmiany w swoim funkcjonowaniu fizycznym i psychicznym! Skorzystaj z grup wsparcia pod okiem eksperta.
Pozwól sobie na wyrażenie swoich obaw zawodowych!
Poznaj specjalistów z podobnej branży.
Wymieniaj się doświadczeniami,
wątpliwościami oraz wiedzą i ulepszaj swoją
pracę z pacjentem.
Każdy moment jest dobry, by zatroszczyć się o własne samopoczucie.