W mojej pracy zależy mi na dzieleniu się wiedzą i z chęcią przekazuje ją studentom
Jestem dietetykiem klinicznym, psychologiem, szkoleniowcem, wykładowcą akademickim oraz certyfikowanym praktykiem Dialogu Motywującego. Ukończyłam Pomorski Uniwersytet Medyczny (dietetyka) i Uniwersytet Szczeciński (psychologia). Doświadczenie zdobywałam w Klinice i Katedrze Psychiatrii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, Przychodni POZ oraz poprzez pracę indywidualną z pacjentami.
Zajmuję się poradnictwem żywieniowym oraz pomocą w walce z chorobami dietozależnymi przy odpowiednim wsparciu psychologicznym. To, co jest mi najbliższe w mojej praktyce zawodowej to praca z grupą. Dlatego też zaczęłam projekt PGWAdamowicz (Profesjonalne Grupy Wsparcia).
Specjalizuję się w holistycznym podejściu do zdrowia, łącząc wiedzę z zakresu
dietetyki i psychologii, aby wspierać moich klientów w osiąganiu zmian na lepsze.
Redukcja masy ciała przy odpowiednim wsparciu psychologicznym
Konsultacje psychodietetyczne, czyli jak podjąć próbę redukcji masy ciała
Zespół metaboliczny i zaburzenia glikemii
Zaburzenia trawienne, dysbioza jelitowa
Zaburzenia hormonalne i problemy skórne
Prowadzę poradnictwo grupowe i indywidualne. Zajmuję się także prowadzeniem prelekcji, wykładów, szkoleń z zakresu dietetyki i psychologii. Interesuję się podejściem naukowym zarówno w dietetyce, jak i psychologii. Napisałam pracę doktorską pod tytułem „Wpływ zachowań żywieniowych na występowanie zespołu metabolicznego i funkcje poznawcze u osób chorujących na schizofrenię”. Miałam okazję publikować artykuły w renomowanych czasopismach z zakresu medycyny i nauk o zdrowiu.
Uważam, że trudno jest osiągnąć dobre i wymierne rezultaty w poprawie zdrowia bez odpowiedniego wsparcia psychologicznego. Grupy terapeutyczne są jedną z najbardziej efektywnych możliwości osiągnięcia redukcji masy ciała i utrzymania się w tej redukcji!
W zakresie grup wsparcia specjalizuję się w grupach osób chorujących na otyłość; chcących zredukować masę ciała lub takich, które są już w procesie redukcji. Chętnie też współpracuję z mamami w zakresie powrotu do aktywności zawodowej (sama jestem mamą i wiem, że czasem trudno to pogodzić).
Prowadzę też grupy rozwojowe i wsparcia dla specjalistów w obszarach nauk o zdrowiu (dietetyka, pielęgniarstwo, fizjoterapia, kosmetologia), gdzie razem rozwijamy swoje kompetencje, wspieramy się, poszukujemy rozwiązań dla swoich pacjentów, pracujemy nad swoją samooceną i pewnością siebie jako specjalista. Szukamy obszarów do pracy, które pozwolą Nam iść dalej w naszym życiu zawodowym oraz staramy się okiełznać syndrom oszusta, który wielu z nas utrudnia pracę (niestety po studiach wielu z Nas nie ma możliwości nabrać pewności siebie w działaniu i nikt Nas tego nie uczy).
Oczywiście polecam psychoterapię, ale nie każdy jest na nią gotowy i nie każdemu jest ona bezwzględnie potrzebna. Grupy wsparcia są dedykowane tym osobom, które mają ochotę pracować nad sobą, są otwarte na nowe możliwości i chcą poznawać nowe osoby, które łączą podobne doświadczenia.
PAMIĘTAJ! Rodzina jest wsparciem, ale jest wiele obszarów Naszego życia, o których trudno rozmawia się z najbliższymi i często wsparcie otrzymane od najbliższych nie jest wsparciem oczekiwanym z Naszej perspektywy. Nie czujemy się zrozumiani, a często oceniani.
W mojej pracy zależy mi na dzieleniu się wiedzą i z chęcią przekazuje ją studentom
Jestem certyfikowanym praktykiem Dialogu Motywującego.
Pomorski Uniwersytet Medyczny (dietetyka) i Uniwersytet Szczeciński (psychologia)
Klinika i Katedra Psychiatrii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, Przychodnia POZ oraz indywidualna praca z pacjentami.